| alice2712 a întrebat:

Bună, TPU! Am și eu nevoie de ajutor! De ce nu îmi merg aplicațiile de pe telefon (facebook, watsapp) decât dacă sunt conectată la o rețea Wi-Fi? Vă rog mult, ce trebuie să fac la telefon? Fără resetare*

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Cel mai probabil nu e activat pe telefon internetul din reteaua de telefonie mobila. Se merge la setarile telefonului si se activeaza "datele mobile" - locul unde se gaseste aceasta setare depinde de modelul telefonului si de softul instalat pe el. Folosirea internetului din reteaua de telefonie mobila poate genera costuri suplimentare, in functie de abonament sau cartela folosita.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Prin date mobile merge?

| DenisIonut01 a răspuns:

Si mie mi se intampla cand trec pe wi-fi de la date mobile sa nu imi functioneze.

Uite ce am facut eu.

Inchide aplicatia facebook, du-te la setari > setari aplicatii > facebook > opriti. sau poti sa incerci pur si simplu pe butonul unde deschide aplicatiile recente sa dai si apoi tragi facebook intr-o parte sau x. Apoi intri iar pe facebook daca nu merge incearca cu un restart al telefonului. Cred ca e problema de la aplicatia lor, alta solutia nu am gasit momentan