| ElenaAndrada a întrebat:

Am și eu o întrebare. Mi-am luat un Samsung Galaxy Young și la semnal îmi arată că am 2 liniuțe. Eu stau la țară,dar când merg în oraș ar trebui să am semnal maxim, dar tot 2 liniuțe îmi arată. P.S. : semnalul mi-l arată în partea dreaptă,eu pe telefonul cel vechi îl aveam în partea stângă. Azi mi-am băgat credit, iar când amvrut să sun pe cineva îmi apărea pe ecran "Neînregistrat în rețea". De ce oare? Îi mulțumesc din suflet celui care mă va ajuta ♥ FUNDIȚĂ!

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Incearca sa te duci la providerul tau de telefonie (Orange, Vodafone etc.) si vezi daca ai probleme cu cartela (poate e demagnetizata sau ceva de genul). daca nu e de la asta, pate fi de la telefon. Incearca cu alta cartela vezi daca ai semnal la fel.

1 răspuns:
| vasilev a răspuns:

Introdu si o alta cartela a unui alt operator si daca semnalul afisat este acelasi si nu poti efectua apeluri, atunci telefonul s-a defectat. daca insa functioneaza, atunci simul din momentul de fata este vinovat