| anonim_4396 a întrebat:

Am inteles ca dark mode este avantajos pentru baterie si restul pe un ecran oled. Eu am iPhone 11 normal nu pro si nu are ecran oled. Credeți ca atunci daca nu il tin pe dark mode voi fi dezavantajată?

2 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Nu.

| HeSty a răspuns:

Orice tip de ecran ar fi, dark mode ul foloseste mai putina baterie. Da, la ecranele AMOLED sau OLED este o diferenta uriasa, pe cand la celelalte poate fi o diferenta de 10-20 de minute... orice ar fi, diferenta exista+iti relaxeaza si ochii si nu ii expune la multa lumina