| timidull a întrebat:

Buna TPU
am iphone 5S si in ultimul timp am vazut ca merge cam greu si acum vreau sa dau un reset total dar... am contul de icloud blocat deoarece nu stiu parola
Daca imi puteti spune o posibilitate de a scoate contul de icloud sau de a da reset la telefon fara sa coste bani
As fii foarte recunoscator

3 răspunsuri:
| Daniel90001 a răspuns:

Pentru icloud nu prea ai variante din pacate. Trebuie sa cunosti datele sau este blocat definitiv. Poate daca cumva ai back-up deja salvat pe un laptop de la acest telefon si sau sa incerci sa descarci softul din nou prin itunes dar nu prea cred ca ai sanse. Eu am avut iphone blocat icloud si am incercat 3 luni. Degeaba. L.am vandut pentru piese. Succes

| timidull explică (pentru Daniel90001):

Deci nu am deloc solutii? sad

| Daniel90001 a răspuns (pentru timidull):

Din pacate nu cred. Incearca sa recuperezi parola. Fiind telefonul tau, chiar daca nu stii parola, trebuie sa cunosti datele contului. Intri pe icloud.com si recupereaza parola de la icloud. O sa fie nevoie sa dai niste detalii. Ma repet, daca este contul tau, vei stii intrebarile de securitate. Daca nu, nu poti face nimic. Icloud-ul nu se poate sparge si daca i-ai dat resetare, ti se va cere contul la pornire si din moment ce nu il stii, o sa ramana definitiv blocat. Funda?