| IoAlexandra a întrebat:

TPU! Am mare, mare nevoie de ajutorul vostru! Recent mi-am cumparat un Iphone 4S. EU am abonament la Orange ro, dar nu am internet inclus(eu folsesc wi-fi). Vreau ca telefonul sa nu poata fi conectat la internetul din abonament fara acordul meu. CUm fac asta?

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Poti inchide accesul la internet din telefon accesand : Settings -> General -> Cellular -> Cellular Data Off.

Poti cere restrictionarea accesului la internet si prin apel la 408 sau 411.

Cu prietenie,
Orange Helper

3 răspunsuri:
| nouavedetaanonima a răspuns:

Intra la setari dupa la general dupa la celular sau la retea si dezactiveaza date celulare 3 g roaming de date