| qLaly a întrebat:

Bună TPU, am nevoie de ajutor.Ce alegeți Samsung galaxy s5 sau iphone 5s.Și alegerea făcută + argument.Dece Pro\Contra. Mulțumesc.

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Samsung Galaxy S5 (32GB), deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......ompare.php

Toate cele bune!

| Zaygon a răspuns:

Nu as alege nici unu si sa iti dau argumentele:
1) iphone 5s e un telefon mediocru pentru oameni mediocrii, exceptie de la regula asta faci daca esti developer sau pasionat de tehnologie, ii pui cydia si faci ce vrei si il customizezi cum vrei.
2) galaxy s5 e mediocru pentru ca Samsung si brandu face doar 70% din valoarea reala si doi la mana are bloatware in draci(aplicatiile alea preinstalate pe care nici dracu nu le poate da jos pana cand nu ii faci root, si se stiu ei in Romania companiile de GSM care iti incarca telefonul cu n-spr mii de prostii).

Recomand Asus Zenfone 2 cu 4 GB ram si procesor quad Intel de 2, 5 Ghz.

| andutzu2000 a răspuns:

Zaygon mi-a luat vorbele din gura. Si eu recomand Asus zenfone 2 cu 4 Gb ram