| Ap_Gabriel_2001 a întrebat:

Buna TPU;(
Am nevoie de ajutorul vostru!
Ieri mi-am cumparat un telefon Samsung Nexus S la mana a doua si totul mergea perfect pana azi, cand am intrat in meniul SETARI si am pornit BLUETOOTH-ul telefonul s-a restartat.problema e ca atunci cand s-a deschis, mi-a aparut imaginea cu GOOGLE. apoi ace X colorat CARE A RAMAS ASA.
Am fost la un service si mi-au zis ca e o problema de soft etc, care costa 50 lei.
Va rog ajutati-ma cu sfaturi,link-ri, etc.
VA ROG AJUTATI-MA URGENT!

Răspuns Câştigător
| octav005 a răspuns:

Pai închizi telefonul. Apoi ți apăsat simultan butonul de volum sus si butonul de Power în același timp și Îți apare un meniu secret și dai acolo hard reset. Te duci sus jos cu tasta volum și pentru ok tasta Power. La Samsung trebuie sa apeși simultan 3 butoane. Tasta home, volum sus și Power.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ti-au spus aia de la service ce are.De ce ne mai intrebi pe noi? Trebuie o resoftare.

| octav005 a răspuns:

Incerca sa ii dai un hard reset. sa stearga toate setarile, sa revina la setarile din fabrica

| Ap_Gabriel_2001 explică (pentru octav005):

Si cum as putea sa dau hard reset?

| octav005 a răspuns (pentru Ap_Gabriel_2001):

Pai închizi telefonul. Apoi ți apăsat simultan butonul de volum sus si butonul de Power în același timp și Îți apare un meniu secret și dai acolo hard reset. Te duci sus jos cu tasta volum și pentru ok tasta Power. La Samsung trebuie sa apeși simultan 3 butoane. Tasta home, volum sus și Power.