| Daaaanaaa a întrebat:

Bună TPU!
Am nevoie de sfaturi dar rog mult făra hate, părintii mei doresc să-mi procure un Iphone X deoarece telefonul meu actual e cam stricat, doresc să-l procure de la un cunoscut de-al tatalui meu deoarece el si-a procurat altul si pe acesta îl vinde. Problema e ca ecranul din fața si din spate a telefonului sunt schimbate, intrebarile mele sunt
-e vreo problema?
-o sa afecteze funchzionarea telefonulu?
-Daca il verific la service autorizat o să-mi spuna daca functineaza totul sau daca telefonul are careva probleme?
-Merita sa-l procur?
Va rog mult
URGENT!
DAU CORONITA!

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu merita! Este un telefon folosit, reparat si nu ti-l verifica nimeni fiindca costa bani.
Ideal este un android, care ar putea fi mai nou si mult mai bun decat un ihone reparat.

| Simpatic a răspuns:

Spune-le parintilor tai sa iti "procure" un telefon nou sa nu fie zgarciti.

| Zuzu1991 a răspuns:

"-e vreo problema?"
DAP
"-o sa afecteze funchzionarea telefonulu?"
DAP
mi-am schimbat display-ul la iPad, acum touch nu mai merge cum trebuie si nici magnetic lock... depinde in mod direct de calitatea piesei schimbate si de manopera

"-Daca il verific la service autorizat o să-mi spuna daca functineaza totul sau daca telefonul are careva probleme?"
cu dus si cu intors, poate sa il verifice si sa mearga si sa apara probleme dupa aia la iPhoane reparate

"-Merita sa-l procur?"
sincer, depinde serios de pret, daca il da la un pret mic, ca sa scape de el, atunci ok, altfel... oricum, treaba e ca daca ai probleme cu el, tu o sa suferi si apoi sa iasa scandal in familie

| Legion7X a răspuns:

Ce a făcut a dat cu el de pământ El ce telefon îsi ia nu ști? Nu 100% i-ați tel nou din magazin. Avantaje, garanție. De ce? Dacă se încinge, sau are anumite distorsiuni la difuzor sau mici erori. Îl retunezi în magazin în termen de 14 zile. A doua zi sau a treia zi așa cum l-ai luat. Dar cu acest iphone X, și-a văzut omul banii, PA goodbye. Nici la tel numai răspunde și, n-ai ce-i face. El nu te-a obligat să cumperi. Înteleg că zici Wow, este iphone X.
Cât trebuie să dai pe acest İphone X?

I-ați un Samsung. 4gb ram sau 6gb ram din magazin.

| rapandula a răspuns:

1. Nu-i nicio problema atata timp cat ecranul si spatele au fost inlocuite intru-un service autorizat.
2. Nu ar trebui sa o afecteze.
3. Il poti duce si iti pot spune daca a fost inlocuirea a fost executata coret cat sa-ti dai seama ca inlocuirea nu va cauza probleme.
4. Depinde pretul si starea lui de "sanatate".

| Anonim1447799 a răspuns:

Dacă ecranul nu a fost schimbat la un service autorizat Apple nu mai e in garanție, in rest dacă ecranul este unul de calitate nu ar trebui sa existe probleme.
Cat despre faptul dacă merita, depinde cât este prețul, dacă nu e mare diferenta de bani ar fi mai ok sa îți cumperi unul nou.
Încearcă sa verifici pe site-ul Apple numărul de serie. Îl găsești la setări/general/info/număr serial
Apoi cauți pe google,, verificare număr serial iPhone " și bagi codul de la iPhone X, o sa vezi dacă mai dispune de garanție