| anonim_4396 a întrebat:

Buna,TPU! Am nevoie urgent de ajutor! Când ma suna cineva lor le dă respins (sau le spune ca serviciul este indisponibil cred) si eu stau cu telefonul în mâna si nu primesc niciun apel. După putin timp (când închide persoana respectivă tel)primesc un mesaj ca m.a sunat si când ma uit în jurnal de apeluri vad în dreapta contactului un cerculet albastru tăiat cu o line diagonala si scrie pe el A.ce poate fi si cum rezolv?

Răspuns Câştigător
| Lioana a răspuns:

Semnul probabil ca inseamna ca apelul a fost respins. Verifica setarile telefonului si seteaza-l sa permita toate apelurile!

3 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Poate ca telefonul tau e setat sa respinga toate apelurile. E cumva nou sau a umblat cineva recent la setarile lui?

| anonim_4396 explică (pentru Lioana):

E nou, dar respinge doar unele apeluri.Nu inteleg de ce îmi apare semnul acela...

| Lioana a răspuns (pentru anonim_4396):

Semnul probabil ca inseamna ca apelul a fost respins. Verifica setarile telefonului si seteaza-l sa permita toate apelurile!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

A inseamnă anulat, ai umblat tu la setarile telefonului si ai bifat respinge apelurile de intrare, adică ăia care te sună nu pot vorbi cu tine, trebuie sa intrii in setarile telefonului, si sa debifezi anulat, daca nu stii tu, dul la astia care repară telefoane, si contra cost il vor repara ei, de ce ai umblat tu la el?