| waXonwaXoff a întrebat:

am o cartela Orange cu 70 MB si am pus o pe un telefon Samsung gt 5830 insa nu imi merge netul,nu stiu de ce, unde trebuie sa intru ca sa il setez sa mearga?

Răspuns Câştigător
| calinjuve a răspuns:

Intra pe http://www.orange.ro/setari-telefoane/ scrie nr de tel, tip tel siset care le vrei si o sa primesti un mesaj pe tel il salvezi, o sa-ti ceara o parola care e 0 sau 0000 dupa ce ai salvat opresti si pornesti telu si trebuie sa mearga

9 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Iti recomand sa urmezi sfatului lui calinjuve.

O zi buna,
Orange Helper

| waXonwaXoff explică (pentru OrangeHelper):

Dar telefonul meu nu e in lista aceea SAMSUNG GT S5830
iar daca intru la *100# si aleg 8 apoi 4 ma pune sa scriu primele 3 litere, dar nu merge sa scriu decat cifre.ce sa fac?

| Eigei a răspuns:

Probabil nu ai setarile facute.

| waXonwaXoff explică (pentru Eigei):

Esti un adevarat geniu.
du-te si impusca-te

| Eigei a răspuns (pentru waXonwaXoff):

Imi era sila sa citesc toata intrebarea rolling on the floor

| Eigei a răspuns:

Ca sa ii faci setarile de la internet intr la X100#, apoi la 8 si de acolo iti dai singur seama. mare smecherie...

| Graffy97 a răspuns:

Cel mai bine suna la asistenta clienti spune`le problema si in 5 minute te rezolva happy

| WhoCaresMyDude a răspuns:

70 MB sunt insuficienti. incearca o cartela cu mai multi MB.

| Eigei a răspuns (pentru WhoCaresMyDude):

70 Mb sunt suficienti dar trebuie facute setarile de la inetrnet. happy