| Carolina1972 a întrebat:

Am o întrebare, am iPhone 8 plus care funcționa perfect pana azi dimineață când m-am trezit ca nu îmi mai citește cartela! Am semnal la wifi dar cartela nu mi-o citește nicidecum. Ce ar trebui sa fac? Sa resetez telefonul sau sa îl duc la reparat? Mulțumesc!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Carolina1972 explică:

Cartelele au prostul obicei de a se demagnetiza, de a nu mai putea fi citite dupa o perioada. Mergi la operatorul tau de telefonie mobila si vezi daca e problema de la cartela prima oara, inainte sa dai vina pe telefon

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearcă să îl aduci la setările din fabrică, apoi vezi dacă s-a remediat problema.
E în garanție?

| Pantagruel a răspuns:

Alta cartela ai incercat? Se mai demagnetizeaza cartela uneori.

| Carolina1972 explică (pentru Pantagruel):

Am încercat aceeași cartela dar pe un alt telefon și nici acela nu îl Citește. Deci cred ca problema este cu cartela nu cu telefonul happy! Mulțumesc!