| Valentin_Virussee_2000 a întrebat:

Am o intrebare, Astazi mi-am facut cont iCloud pe iphone 4s si tot nu-mi merge sa descarc jocuri si alte aplicatii! Ma puteti ajuta sa ami spuneti de ce nu merg chiar daca am iCloud?
Dau funda celui care ma face sa inteleg si eu treaba asta!

Răspuns Câştigător
| RareşTPUro a răspuns:

Pentru a putea descarca aplicatii pe un dispozitiv iPhone, ai nevoie de un cont "Apple ID" si un card de credit/debit (card bancar). Altfel nu vei putea descarca nici o aplicatie pe iPhone.

iCloud-ul nu te ajuta la descarcarea aplicatiilor. iCloud-ul te ajuta sa iti blochezi telefonul in caz ca ti-l pierzi.