| axml34 a întrebat:

Buna TPU.Am o intrebare.ce parere aveti despre sistemul de operare windows phone 8.1 si android..de exemplu pe Nokia lumia 625 ce parere aveti de acest telefon cu sistem de operare windows. funda

1 răspuns:
| apokalipse96 a răspuns:

Buna!
Eu unu am si folosesc un Nokia lumia 710 si ruleaza mai bine windows-ul decat android-ul, windows-ul nu are sacadeuri pecand android-ul are, Nokia lumia 625 ruleaza mai bine decat ce am eu si am incerdere ca nu te v-a dezamagi.
in multe privinte windows phone este mult mai bun decat android-ul, pe un windows phone poti rula si aplicatii care ruleaza pe android dar invers nu merge, dar acum e la alegerea ta ce-ti place mai mult.