| popaandreea12 a întrebat:

Am o intrebare:
Cum pot sa fac mai multi abonati pe canalul meu de You Tube? PS: Am 32 de abonati

Răspuns Câştigător
| qPandik a răspuns:

Mhm. Lasă-mă 3 secunde să-mi caut cuvintele.

"Vrei să ai succes pe YouTube? Ei bine. Eu îţi voi explica cum în paşii de mai jos, LET'S DO IT"

! Pentru a avea succes pe YouTube trebuie să urmăreşti câţiva paşi simpli :

1.Trebuie să ai conţinut video - audio foarte ridicat. [Video : de la 720p în sus] - [audio : un microfon bun, să nu bâzâie, să nu se audă înfundat şi aşa mai departe.]
2.Trebuie să postezi regulat, nu începi din prima zi ca spartu' cu 20 de video-uri... Încearcă să postezi regulat, iar prin regulat mă refer la... habar n-am 1 zi? pnm.
3. Nu trebuie să te bâlbâi în video-uri, în cazul în care faci cu voce. Chiar dacă eşti la început nu trebuie să te simţi nesigur pe tine, aşteaptă puţin iar când crezi că eşti gata, porneşte filmarea şi dă-ţi drumu' la gură. [în sensul bunlaughing]
4. Încearcă să începi în forţă, cu cele mai noi jocuri apărute.
5.Trebuie să ştii cum să te comporţi cu abonaţii tăi, în aşa fel încât să nu "plece" de pe canal. Chiar dacă ai canal de gaming, tot mai merge şi un Q&A odată la lună ca să ţi legătura cu ei. [Sau le dai simplu' pagina ta de Facebook, în cazul în care ai şi le răspunzi la mesaje, dar faza cu Q&A e mai plauzibilă]
6.Trebuie să ţi cont de părerile abonaţilor tăi, când termini un joc, este de preferat să faci un strawpoll cu nişte jocuri ca abonaţii tăi să voteze. Apoi faci serie cu jocul care a strâns cele mai multe voturi, iar ca să nu se supere ceilalţi care au votat al 2-lea joc pus de tine, când e gata seria cu primul joc, începi cu jocul de pe locul 2 şi tot aşa.

Probabil mai erau multe de scris, însă aceştia sunt paşii basic.

Dacă vei face cum am tastat eu mai sus, vei avea succes 100% pe YouTube. [sau nu, vezi şi tu ***.]

Ce am tastat eu aici am tastat din propria experienţă şi face parte din categoria "Gaming", adică sunt paşii pe care trebuie să îi urmezi dacă eşti GAMER pe YouTube. La vlog nu ştiu, n-am experimentat aşa ceva laughing

O seară faină şi succes cu YouTube-ul.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune videoclipuri zilnic si o sa creasca abonatii

| VinHaus a răspuns:

1. Trebuie sa ai in video-urile tale calitate de la 720p in sus.
2. Calitate audio.
3. Continut decent.
4. Trebuie sa postezi regulat (asa se fac abonatii, nu te astepta sa postezi un video, doua si sa ai succes.)

Bafta, sper ca te-am ajutat cat de cat.