| Aghireirs a întrebat:

am o intrebare…mai ciudata...
Mami îmi face abonament la DiGi și atunci nu voi putea vb cu iubitul meu pe mesaje deoarece se face cost…
Nu este nicio problema dacă începem sa vorbim pe rețele de socializare De exemplu: Whattapp sau Messenger, nu?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai foloseste cineva sms in era whatsapp?

| JohannaGirl a răspuns (pentru suntserios):

Da. Cand trimit mesaj pentru parcare.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Normal ca nu.

| Bizon95 a răspuns:

Whatsapp, messanger, viber folosesc internetul in loc de reteaua GSM folosita cand trimiti sms-uri, chiar daca internetul e 3/4g totusi prin reteaua GSM

deci, da, nu mai e nici o problema

chiar e amuzant ca voi inca folositi SMS-uri, in general SMS dai numai cuiva care nu are whatsapp sau e o chestie oficiala, chiar au inceput sa dispara ofertele cu jedemii de sms-uri gratis, tocmai d'aiawinking

| adryang78 a răspuns:

Whatsapp și Messenger nu consumă din abonament, doar date mobile, dacă nu ești conectată la o rețea wireless. Acum, depinde și ce abonament va face mama ta, dacă are sau nu mesaje incluse către alte rețele. Dar cea mai bună alternativă rămâne Whatsapp. Grijă mare ce trafic de date este inclus în abonament, dacă este limitat și depășești va genera costuri. Ideal este să te conectezi la wi-fi.

| azeze a răspuns:

Buna,nu este nici o problema din punct de vedere al relatiei daca la asta te referi si nici al costului suplimentar, mesajele de pe retelele de socializare consuma MB, iti recomand un abonament optim nelimitat la 13lei/luna unde nu trebuie sa iti mai faci griji in privinta traficului de internet(vorbitul pe wapp/mess/Youtube etc) aproximativ 40GB cu viteza 4G si 3G dupa nelimitat cu viteza redusa unde poti sa mesaje pe retelele de socializare dar o sa mearga mai greu pe yt si Facebook (adica o sa se incarce mai greu paginile ) si ceea ce sti deja din cate vad noci un abonament digi nu ofera mesaje nationale, costul a 100 mesaj/luna ar fi undeva la 2-2.5 E.