| Laurentziu1234 a întrebat:

Buna TPU am o intrebare merita sa imi cumpar telefonul Nokia Lumia 520?
Merge pe telefonul ala jocurile de pe android?
Adica Hill Climb sau Tom cat sau mai multe
Ma gandesc ca poate nu merg jocurile pe Windows
Spuetimi...Dau Funda

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Telefonul Nokia Lumia 520 are OS ( sistem de operare ) Microsoft Windows Phone 8 - deci, NU rulează jocurile pentru Android.

Sun jocuri/aplicaţii pentru Microsoft Windows Phone 8, dar sunt foarte puţine ( comparativ cu cele pentru Android )!

Toate cele bune.

Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
| RaduTN a răspuns:

Mai bine cumpara-ti un telefon care are OS Android daca vrei device pentru gaming, telefoanele cu windows phone sunt mai elegante fata de cele cu Android.