| imanonim a întrebat:

Am o intrebare pentru utilizatorii de A8+. A aparut Android 9 (Pie) la voi? Pt ca la mine nu, iar pe net scrie ca trebuia sa il primesc inca din aprilie ='((((

5 răspunsuri:
| Bogdan70001 a răspuns:

Daca il ai de la Vodafone este foarte posibil sa nu-l primesti vreodata.

Cei de la Vodafone modifica ROM-ul telefoanelor si deci nu o sa mai primesti update-ul

| imanonim explică (pentru Bogdan70001):

Nu il am de la Vodafone, l-am cumparat de pe eMag

| Bogdan70001 a răspuns (pentru imanonim):

Da...pe A8+ trebuie sa fie de mult

Du-te la un service si zi-le sa-ti puna ultimul firmware (se zice firmuer) pentru A8+ si o sa stie el ce are de facut

| imanonim explică (pentru Bogdan70001):

Am primit upgrade ul aseara, luckily. Oricum, cred ca stiu sa citesc cuvantul firmware, da mersi oricum?

| Bogdan70001 a răspuns (pentru imanonim):

Na, iti dai seama ca nu toate telefoanele por primi update in aceeasi zi, totusi A8 a fost o prioritate si este ciudat ca a intarziat atat de mult