| ZzUzZuMew a întrebat:

:* Am o mica nedumerire in legatura cu achizitionrea unui telefon la reinnoirea contractului la abonamenthappy.Mi-am cumparat asta-iarna un telefon din punctele acumulate si cu o diferenta de bani, iar acum, cand abonamentul (pe 2 ani) a expirat, vreau sa stiu daca pot sa achizitionez un telefon pentru reinnoire.Mercii mult:*

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca a trebui minim 1.5 ani de la ultima prelungire a unui contract pe 2 ani poti sa iei (asta e valabil la Orange la restul nu stiu)

| ZzUzZuMew explică (pentru suntserios):

Eu sunt in Vodafone

| darrio2007 a răspuns:

Se poate doar daca ai mai mult de un an si jumatate de la achizitionarea telefonului.Ma refer la Orange.Tu nu ai spus nimic de retea.Dar daca ti-ai cumparat asta iarna un telefon inseamna ca ti-au reainoit contractul.Deci nu ti-a expirat contractul.Socoteste 2 ani de cand ai luat telefonul.