| costi949 a întrebat:

Buna TPU am o nelamurire

E o persoana plecata in germania si are cartela orage.
Eu am tot o cartela Orange.
Nu am prea priceput eu astea cu roming din cate am inteles daca sun eu imi ia credit si mie si lui si daca suna el tot la fel.(amandoi avem roamingu activat)
Cum sa fac sa nu ne mai tarifeze pe am 2 doar pe mine daca se poate.

Daca dezactivez eu roaming merge?

Dau funda celui care ma ajuta.

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Daca tu esti apelat de persoana din afara tarii nu vei fi tarifat.
Serviciul Roaming este valabil doar daca esti in afara Romaniei si te ajuta sa folosesti cartela ta in regim normal.

O zi buna,
Orange Helper

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca te suna el ii va lua doar lui credit.

daca il suni tu iti va lua si tie si lui ca are roaming ul activat si e in afara.

la tine e irelevant daca ai sau nu roamingul atat timp cat esti in tara

| 187VLAD a răspuns:

Poate sa isi bage el o oferta (nu neaparat la Orange) si sa te sune