| Ane14yrs a întrebat:

Am o nelămurire în legătură cu cardul de memorie. Am un Samsung J5 2017 și un card de memorie de 16 gb. Problema e că atunci când mut o aplicaţie pe cardul SD, după câteva zile se mută înapoi pe memoria telefonului și trebuie de fiecare dată să stau să pun anumite aplicaţii înapoi pe card. Nu există o soluţie ca aplicaţiile mutate pe card, să rămână acolo?

Dau fundă! =)

2 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Ce aplicatii ai incercat sa muti?
Unele nu pot fi mutate, in special cele preinstalate.

Formateaza pentru siguranta cardul (din telefon), doar daca nu ai nimic important pe el.

| cfrtobias a răspuns:

Ma gandesc ca nu pui aplicatiile cu.apk? poate aplicatiile telefonului de aia nu te lasa gen cum nu e rootat telefon nu poti sterge aplicatiile preinstalate