| Dreamer12345 a întrebat:

Am o problema, am un Iphone 3g, si l-am scapat, si nu imi merge home button-ul. Ce sa fac, cum sa il repar? sad

8 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

Il duci la un service autorizat, nu poate sa coste prea mult.

| stanly7 a răspuns:

Si cam ce crezi ca ai putea tu sa faci?
Crezi ca apesi un buton sau instalezi un program si gata merge butonul?
Du-l la reparat.

| Andrei1099 a răspuns (pentru stanly7):

Deschide-l ( daca nu stii uitate pe youtube la tutorial de desasamblare) si lasa-l la uscat, apoi curata bine contactele, daca nu vrea, ar fi bine sa il duci la un service sa inlocuiasca butonul.

| stanly7 a răspuns (pentru Andrei1099):

Sa-l lase la uscat pentru ce?
Unde vezi tu ca a zis cineva ca a avut contact cu apa?

| AnonimusGate a răspuns:

Mergi la un service de telefoane poate nu-i nimic grav

| alexblack00 a răspuns:

Decat sa umbli prin el sau altcineva mai bine fugi cu el la unu care se pricepe sa se uite la el nu te va costa mult

| YoshiFan a răspuns:

Intre timp, activeaza functia AssistiveTouch (poti gasi pe Google multe tutoriale). Este un bun inlocuitor al butonului Home.

| QwertyNRG a răspuns:

Du-l la un service! Suigur iti va spune ce are.