| missmissmiss a întrebat:

Am o problema. Am un iPhone 6s, si ieri am instalat iOS 11. Dintr-odata s-a stins si nu se mai aprinde, sau daca se aprinde ramane doar ecranul alb si acel Logo de la iPhone. L am lasat la incarcat mult timp si tot nu se deschide. Ce se intampla? E din cauza la iOS? Se va mai repara? Va rog ajutati-ma!

7 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

Ai folosit ssh blob?

| missmissmiss explică (pentru mudokins78):

Nu, pentru ce este?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la un GSM aia tr pot ajuta noi nu

| missmissmiss explică (pentru anonim_4396):

Dar o sa se mai repare?

| anonim_4396 a răspuns (pentru missmissmiss):

Probabil este doar un bug, cred ca da si mie mi s-a intamplat la fel la note 5, probabil se repara daca-i scoteai bateria dar cum tu nu poti. te duci la un GSM si ei stiu ce sa faca dar probabil o sa ti-l reseteze complet.

| Sellak a răspuns:

Daca telefonul nu se mai deschide, din pacate nu mai poti salva datele de pe el decat daca acestea sunt salvate in iCloud.
Singura metoda este sa-i dai flash folosind iTunes.
1: Deschizi iTunes pe PC.
2: Conectezi telefonul la PC tinand apasat pe butonul de home pana cand iti apare pe ecranul dispozitivului sigla iTunes ( telefonul trebuie sa fie inchis ).
3. Selectezi pe PC Restore and Update.
4. Astepti pana cand procesul este complet.
Daca ai si alte probleme sau daca nu merge solutia pe care ti-am dat-o nu ezita sa ma contactezi.

| kolasin2 a răspuns:

Daca ai salvate pozele in cloud sau altundeva ( gen : memory card), poti sa-i dai un Hard Reset ( trebuie sa scoti cartela si cardul de memorie din el inainte de reset).

Un Hard Reset iti reseteaza cu totul telefonul si sterge tot din el.Ca si cand ai cumpara unul nou.

Reseteazal pe propriul risc.