| Alvin_8845 a întrebat:

Am o problema. Am un Nokia X si as vrea sa imi instalez o aplicatie.Cand vreau sa o dowloadez, imi zice ca nu am loc. Cum as putea muta pe card ca sa ii fac loc? Sau o modalitate de a face loc...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bagi telefonul intr-un calculator.Deschizi memoria telefonului, copii tot in pc, apoi stergi din memorie totul.Deschizi din nou memoria dar de data aceasta cea de pe microsd, si bagi tot ce ai copiat pe calc.

3 răspunsuri:
| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Faza e ca orice descarci se stocheaza pe telefon, nu pe card.Incearca sa muti alta aplicatie pe care deja o ai pe card si dupa aia descarca ce vrei tu.

| Alvin_8845 explică (pentru AlecsRvaSpunePa):

Pai cum sa o mut?laughing

| AlecsRvaSpunePa a răspuns (pentru Alvin_8845):

Apai vere de ce ai smartphone daca nu stii sa-l folosesti? Nu stiu cum e pe Nokia, prinde-ti putin urechile prin telefon si afli.E la setari-aplicatii sau memorie.Acolo ar trebui sa iti arate tot ce ai instalat pe telefon si ar trebui sa iti dea optiunea sa dezinstalezi sau sa muti.