| AianaPetrescu29 a întrebat:

Am o problema cu bateria de la telefonhappy am iphone 11 si inainte cam la ora asta aveam 90% dar acum am 60%, mi-am stricat bateria, stiu astahappy si probabil pentru ca tot il scot de la incarcat cand nu e 100%sad in ultima perioada tot il bagam si-l scoteam de la incarcat si intrebarea mea e ce as putea face? Sa-mi cumpar alta baterie si sa merg undeva sa o puna sau? (tin sa spun ca mi-e frica sa merg oriunde pentru ca mai sunt unii probabil care fura piese din telefon, asa auzisem) sunt fata si habar n-am de chestiile astea.

8 răspunsuri:
| raMLesS a răspuns:

Ca sa-i folosesti bateria intr-un mod optim, il incarci pana la maxim 80% si il lasi sa se descarce minim pana la 20%.
Iar cand se incarca, cel mai important pentru sanatatea bateriei, e sa nu folosesti telefonul.
"tin sa spun ca mi-e frica sa merg oriunde pentru ca mai sunt unii probabil care fura piese din telefon" pai nu mergi oriunde, mergi la un service gsm autorizat. Cel mai probabil o sa fie nevoie de o baterie noua.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In zilele noastre nu fură nimeni piese din telefoane sau din televizoare, asta se intampla in vremea anilor 90 cand intr-adevar am dus un aparat la reparat si i au schimbat capetele de redare si inregistrare care erau originale cu unele uzate, dar in vremea aia piese nu se gaseau in Romania si de aceea se inlocuiau cu unele de calitate slabă, acum lucrurile stau altfel piese originale gasesti peste tot, deci poti duce telefonul linistit in servis ca il vor face bine, ei au tot interesul ca tu sa fi multumit ca client de serviciile lor, ca daca clientul nu este multumit si face plîngere la Opc ei i si pot lua adio de la firmă ca o sa le inchida activitatea.

| NoName75 a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai ca nu fura
Unu s-a dus sa schimbe ecranul la un telefon din seria S(nu mai stiu ce S era) și au băgat acolo ăia un ecran de ala ieftin de iti dureau ochii cand te uita-i pe ea
Ca original nu a fost ala-i sigur ca stiu cum era inainte, culorii vii toate alea apoi după ce au schimbat ti am zis mai sus cum eralaughing

| NoName75 a răspuns:

Nu,asa e iphone-ul
Baterie este foarte slaba la fiecare modellaughing

| neludana2000 a răspuns:

Ce model de iphone 11 ai?

| AianaPetrescu29 explică (pentru neludana2000):

Iphone 11 simplu

| neludana2000 a răspuns (pentru AianaPetrescu29):

Bateria la iPhone dacă și-a pierdut un pic din performanța de la început, există o aplicație care îți oferă răspunsul daca mai ebuna sau nu. Instalezi Battery Life si afli dacă trebuie să te duci cu telefonul în service sau problema de autonomie ține de orele de pe Facebook și WhatsApp.

| neludana2000 a răspuns (pentru AianaPetrescu29):

Citeste pe site-ul asta, dai mai jos si incepi de aici :Cum ne dăm seama că bateria trebuie schimbată? Poti rezolva si din calculator, sau direct pe telefon.

https://munteanubogdan.com/tehnologie/baterie-iphone/