| Pasarin_Adrian_2000 a întrebat:

TPU! Am o problema cu contul google. Când intru in google play îmi arata ca se încărca ca sa ma conectez la cont (mi-am resetat telefonul si nu mai am contul salvat in telefon) si apoi se oprește si apare:
"A apărut o problema la comunicarea cu serverele Google

Încercați din nou mai târziu"
Acest mesaj apare de ceva luni bune, deci nu cred ca e ceva temporal... Si nici aplicatiilr nu mai merg.Un băiat care se pricepe mai bine mi-a spus ca aplicațiile necesita un cont, așa ca daca nu am contul google nu o sa meargă toate aplicațiile...instalez de pe aptoide aplicații, dar majoritatea nu merg... Deci daca nu ma puteți ajuta cu problema cu google, macar spuneti-mi si mie niste jocuri pe care le pot instala si care nu necesita un cont. Dau FUNDA celui care îmi da cel mai bun răspuns (mai întâi testez daca merge si apoi dau funda, evident)

4 răspunsuri:
| Arthiom a răspuns:

Trebuie sa iti faci un nou cont google, sau sa te loghezi cu contul vechi pe telefonul tau. Dupa ce faci asta, poti folosi aplicatia magazin play, ca sa dai update la jocuri play, si ar trebui sa se rezolve.

| Pasarin_Adrian_2000 explică:

Faza e ca nu merge... So daca intru la Magazin play îmi apare asta... Si daca intru la Muzica play îmi apare asta... Si daca intru la servicii google play si dau la adăugare cont, tot asta îmi apare... Si daca intru la setări (setările telefonului) si dau la conturi, dau adăugare cont si aleg cont google, tot asta îmi apare... Deci daca îmi spui de unde îmi pot face cont google in telefon îți dau funda... Pentru ca atunci când mi-am luat telefonul ai i trag in magazin play si s-a încărcat ca acum, dar apoi mi-a apărut sa imi fac cont... Acum îmi apare eroarea aia...

| Pasarin_Adrian_2000 explică:

Menționez ca am încercat mai demult sa îmi bag hack la jocuri folosință aplicația Lucky Pacher, le care am luat-o de pe net, nu de pe google play... Un băiat mi-a spus ca se poate sa fi luat o versiune virusata, care sa îmi fi stricat ceva in telefon... Mi l-am resetat, pentru ca nu mai puteam sa o șterg, apărea ca incorporata, iar după ce l-am resetat nu mai era aplicatia, dar nu mai mergea sa ma conectez la google...acel băiat mi-a spus ca sunt șanse sa fi rămas un fișier daunator de la lucky patcher in telefon...

| Pasarin_Adrian_2000 explică:

Si apropo, eu nu am avut niciodată jocuri play in telefon, pentru ca mi s-a părut ca ocupa mult spatiu degeaba... Și totuși au mers jocurile si aplicațiile...