| Alexandra2104 a întrebat:

Am o problema cu telefonul. Am un Allview P5 life si aseara s-a inchis iar cand l-am deschis imi apărea sigla Allview si sta asa. Ce pot sa fac? Am incercat si cu butoanele de power, volum, acasa si degeaba. Va rog sa imi raspundeti repede!

Răspuns Câştigător
| ioanoanea15 a răspuns:

Ti s-a dus softul. Se poate repara usornu e mare lucru, dar daca ai garantie mai bine il trimiti la ei, pentru ca o resoftare facuta de tine iti va anula garantia chiar daca este facuta cu firmwearul stock. Daca chiar vrei sa il repari tu acasa lasa o intrebare si iti pot spune cum.

Cat despre raspunsul tau AKARA0 te iseli amarnic. Brandul nu inseamna neaparat calitate. Adica daca vrei sa iti iei ceva cat de cat cu specificatii bune si la bani putini nu ai ce sa iti iei de la Samsung. Dupa parerea mea singurele telefoane care chiar merita banii de la producatorii de top sunt flagshipurile. In rest dupa parerea mea nu merita sa dai 1400 lei pe un Samsung cu specificatii de zona medie cand la banii aia poti sa iti iei un Nexus 5x sau un oneplus one.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu prea ai ce face. Trebuie trimis la resoftat.

| Liviu a răspuns:

Ehe Allview p5 life cele mai proaste telefoane, am schimbat 2. La garantie cu ele la Brasov parca.Am b agat si OPC pe fir,rds-u nu vroia sa il schimbe, a fost urat, s-a dus OPC la rds, a facut putina morala, apoi ma cautau rds-u disperat sa imi retrag plangerea si sa ma duc sa ridic telefonul happy Cred ca 2 luni numai la ei au stat la garantie. Allview cea mai proasta marca, nu spun eu asta, spun curieri de la cargus care au spus ca numai telefoane de genu au trimis la Brasov laughing) suna-i pe aia de la Brasov, numarul il gasesti pe certificatu de garantie la mine era unu rosu si pe spate mic la ultimu rand scria unde sa il trimiti si sa suni la ei. bafta

| AKARA0 a răspuns:

Pe tot site-ul asta gasesc probleme la Allview p5 life lol.
Ba fratilor luati-va si voi un telefon calumea nu toate facaturile la 2 milioane.

Mai bine il vinzi pentru piese si iti iei altul, cel mai bine ar fi sa-ti iei de la Samsung.