| Sparkts a întrebat:

Am o problema cu telefonul.
Cand vreau sa fac poze si intru in camera foto sau retrica apare o casuta in care spune ca nu se poate face legatura cu camera foto. Am intrat la setari la aplicatii si nu am gasit acolo camera foto, cea din telefon, adica cea originala. cred ca am dezinstalat- o din greseala. Acum intrebarea mea este: exista ceva ce as putea face eu, in afara de a duce la service? Nu de alta, dar mi-e foarte greu sa stau fara telefon.

2 răspunsuri:
| Politaiu a răspuns:

Știu ce spui, și eu am pățit la fel. Prima oară l-am dus la service și mi-a reinstalat soft-ul, mi-au spus că avea viruși. Iar a doua oară când am pățit, s-a rezolvat de la sine, l-am lăsat vreo 3-4 ore fără să îl ating închis. Funda?

| SasNetRomania a răspuns:

Iei de pe google store alta aplicatie de camera. de exemplu: Google Camera sau daca ai un android depasit foloseste camera de la hd camera ultra. Daca nici cu astea nu merg, ma anunti