| ANONIMANON a întrebat:

Am o problema cu telefonul (Huawei P8). Nu ma mai pot conecta la WIFI, desi pana azi puteam. Nu am umblat in setarile telefonului si nici a routerului, deci nu am schimbat nici o setare. Am dat "factory reset" si tot nu merge. Am incercat sa ma conectez cu alt telefon, deci nu routerul e devina. Care poate fi cauza?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da o cautare la wi-fi din zona ta.
Trebuie sa ai minim 2 liniute pentru a te conecta la un spot.
- Daca nu apare nici un spot wi-fi, atunci ai wi-fi oprit sau telefonul defect.
- Daca nu-ti vezi routerul pe lista, dar vezi altele, atunci trebuie sa rulezi lista mai departe si va aparea si router-ul tau.
- Daca-ti vezi spotul wi-fi si nu te poti conecta, atunci esti logat pe alt spot sau ai dat parola de conectare gresita...

| untu a răspuns:

Ia vedeti sa inchideti telefonul de tot si asteptati 2-3 minute si apoi reporniti-l telefonul! Functioneaza? Daca nu, contactati dealerul de telefonie mobila si explicati problema dvs. si vi se va lamuri si rezolva imediat!

| Bula a răspuns (pentru untu):

Ce are wi-fi cu telefonia?

| untu a răspuns (pentru Bula):

Are legatura cu circuitele si interferente (conflicte) de la alte semnale Wi-Fi! Am avut si eu aceasta problema! Deci faceti asa cum v-am scris aceste sfaturi! Incercati!

| ambicio a răspuns:

Banuiesc ca e o defectiune la internet, ar trebui sa ii contactezi pe cei de la internet si eventual sa dai un restart la telefon.