| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu telefonul meu Allview A5 Duo, pe care l-am cumparat acum cateva luni. Problema e ca dupa un timp memoria RAM (care e de 470 MB) se ocupa foarte repede dupa 5 ore de utilizare (urca pana la 88% fara nici-o aplicatie deschisa). Ca sa revin la memoria normala trebuie sa ii dau restart de fiecare data. Nu am multe aplicatii instalate, decat : Nova Launcher (pentru ca launcher-ul de la Allview avea foarte mult lag), Facebook, Ask, Google, YouTube, Gmail, Clean Master, Du Speed Booster, Memory Booster Lite si cateva jocuri. Nu am card de memorie in el, ce sa-i fac?!

2 răspunsuri:
| Toc_Sebi_1998 a răspuns:

Descarca clean master dupa care deschizi aplicatia dai pe istoric, astepti sa se proceseze iti arata nr de mb si apoi dai pe curat.

| UndeadEnigma a răspuns (pentru Toc_Sebi_1998):

Am facut asta de 100 de ori, degeaba.