| Mady_1183 a întrebat:

Am o problema cu telefonul si cand am facut cerere de trimitere in service mi s-a cerut codul pin al acestuia. Nu m-am gandit pe moment sa intreb insa sunt nelinistita. Pt ce este nevoie de codul meu pin? Telefonul a fost trimis la service firma GSM

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cred că n-ai trimis și SIM-ul

| Mady_1183 explică (pentru sierra1):

Normal ca nu

| sierra1 a răspuns (pentru Mady_1183):

și atunci, care-i zbaterea cu pin-ul?

| anonimg a răspuns:

Un telefon se duce în service fără niciun cod pe el, fără card de memorie și fără o cartela GSM.
Codul pin este personal și nu trebuie să îl spui nimănui, nici celor de la service.
Poți anunța poliția la 112.

| cristimihailov a răspuns:

Daca ai poze provocatoare, stai linistita. Tot netul va geme de placere la ele.

| gelu1970 a răspuns:

Pin pentru nimic.
Cartela sim e la tine.
Au cerut probabil pin de la telefon.

| Algo098 a răspuns:

Ca sa poata fi reparat, telefonul trebuie pornit, pentru a se verifica functionarea, deci ar fi nevoie de codul pin. Daca pe telefon sunt date a caror confidentialitate trebuie pastrata si firma de service nu e de incredere, e de preferat sa se renunte la repararea telefonului.

| matador91 a răspuns:

Ca sa nu iti stearga datele de pe el ca prima plus ca sunt o gramada de operatiuni de testare dupa ce telefonul este reparat