| Yourfavgirl a întrebat:

Buna TPU, am o problema, de aseara telefonul imi face figuri groaznice, deci aseara dupa ce l-am incarcat 100% l-am folosit(de la 18:00 pana la 00:00) si avea baterie 30 si ceva la suta, si l-am bagat sub pat, dimineata la 8 l-am deschis si m-am uitat putin pe el, cand m-am plictisit am zis sa il pun la incarcat, ca mai aveam putina baterie, dar imi aparea ca s-a detectat umiditate la portul USB(mentionez ca nu s-au scapat lichide pe jos, apa, suc etc) si am incercat N metode, apoi l-am stins si am incercat sa il incarc dar nici asa nu ma lasa sa il incarc si am incercat de cateva ori, dar nu a mers. L-am lasat 1 ora pauza si dupa am reincercat sa il reincarc, mi se aprindea (adica imi aparea SAMSUNG si imi arata ecranul de inchidere ca sa formez modelul)si cand scoteam cablul usb automat murea telefonul, cand rebagam mufa de la cablu, iar se aprindea si dupa cand il scoteam se stingea imediat telefonul. Culmea este ca imi arata la baterie ca este 69%, in conditiile in care eu l-am bagat la foarte putin(nu mai stiu exact procentul de baterie).
Credeti ca sunt probleme cu bateria? Mentionez ca am un Samsung A8 2018! Cat m-ar costa sa repar telefonul?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Unul nou rezistă la web browsing cca 11:25h așa că al tău, e in parametri

| dinaprilie a răspuns:

Buna, insusi umezeala din aer poate fi o problema care se poate "traduce" cum varsatul de lichide pe el.
Pune-l in bucatarue pe un dulap la inaltime si lasa-l acolo vreo 12 ore si vezi ulterior. Daca nu si nu mergi cu el la service.