| IonelaaaS a întrebat:

Am o problema de care nu am putut sa dorm aseara laughing)
Deci, de aseara de pe la ora 00 nu am semnal. vreau sa spun deloc! Imi scrie" niciun serviciu" am tot scos cartele si am bagat-o la loc laughing da nu se schimba nimic worried
Ce ar putea avea! Dau funda!

Răspuns Câştigător
| xLov3x a răspuns:

Pai daca ai garantie...du`te la un centru de Orange sau unde ai abonamentul..si o sa ti`l repare happy

13 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Daca nu ai semnal nici in al loc (banuiesc ca ai incercat sa te muti cu telefonul), probabil ca e o defectiune a antenei.
Nu ai cum sa o remediezi decat la un service.
Bineinteles considerand ca ai cartela functionabila (valabila).
Daca e iesita din uz, e normal sa-ti apara mesajul de care spui.

| marktheshark a răspuns:

Asa am patit si eu s-au demagnetizat acele clapite care fac legatura cu telefonul.Ti-o vor schimba cei de la Orange gratis si iti vor da acelasi numar daca ai reincarcat cartela in ultimul an cu minim 20 euro, daca nu ai reincarcat atat va trebui da platesti 30 lei

| IonelaaaS explică (pentru marktheshark):

Pai sunt pe abonament, cam de prin decembriebig grin

| IonelaaaS explică (pentru xLov3x):

Multumesc mult! Trebuie sa merg cu buletinul lui tata (pentru ca pe el e abonamentul) si o sa imi de-a alata cartela big grininca odata, mersi mult >big grin

| xLov3x a răspuns (pentru IonelaaaS):

:*

| xLov3x a răspuns (pentru IonelaaaS):

Pai daca ai garantie...du`te la un centru de Orange sau unde ai abonamentul..si o sa ti`l repare happy

| xxx8 a răspuns:

Este defecta antena de semnal nu cartela sau oricealtceva acea antena de semnal trebuie inlocuita

| GheorghiuNarcis2000 a răspuns:

Pai exista doua variante:
1) Ori cartela nu mei e buna sau nu mai face contact;
2)Ori compania de la care ai u cartela nu emite seara sau poate, cine stie ai vreau telefon mai sofisticat.(care "doarme" )

| IonelaaaS explică (pentru GheorghiuNarcis2000):

Deja e 09:10 si tot nu am semnal. oricum in alte seri vorbeam si pana la 1 sau 2 la telefon si nu avea nimic

| xLov3x a răspuns:

Am avut si eu problema astahappy trebuie dus la reparat..alta cale nu este..nu costa foarte mult.dar nici foarte putin nu e tongue

| IonelaaaS explică (pentru xLov3x):

Deci e din cauza telefonului?

| xLov3x a răspuns (pentru IonelaaaS):

Eu asa credhappy am patit si m-am dus la un centru de reparatii..acolo s-a rezolvat problema

| IonelaaaS explică (pentru xLov3x):

Oare as putea sa merg la un Orange shop? happy

| ionut1234567896321 a răspuns:

Incearca cu cartela in alt telefon, daca face la fel inseamna ca cartela ta este demagnetizata si vei fi nevoita sa o schimbi, vei avea acelasi numar aceleasi servicii vei pierde doar contactele in cazul in care le-ai salvat pe sim