| Mariana123456789010 a întrebat:

Buna TPU.!

Am o problema destul de mare.
Am un Samsung Galaxy s4 luat de la Auchan acum o luna.

Astazi ( 16.01. 2015 ) am facut baie si mi-am luat telefonul cu mine. La sfarsit mi-am luat telefonul in mana, si eu credeam ca SG s4 rezista la apa, si l-am scapat intentionat.
Dupa care il iua si il pornesc, l-am pornit dar ecranul tot sarea ( adica mergea in sus si in jus ) si l-am stins am scos bateria si l-am pus in orez ( am auzit ca orezul poate sa traga apa ).

Problema e ca ecranul nu se aprinde.

Ce ar trebui sa mai fac?
Cum as putea sa-l repar acasa?
Credeti ca o sa mai mearga telefonul?
Daca telefonul mi s-a stricat si merg la Auchan si le dau garantia, credeti ca mai trebuie sa mai dau cativa bani in plus ca sa-l repare?

Rog seriozitate!
Si scuzati pentru greseli daca am dar sunt cu sufletul la gura si imi e teama sad :,(!

DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Lariiiiiiii a răspuns:

Bună!
Pai du-te la un service GSM cu el! Asa am patit si eu exact ca tine in urma cu o zi dar mie imi merge perfect si costa in jur de 100-150 reparatiile sau mai ieftin.Imi pare rau pentru tine.

| Mariana123456789010 explică (pentru Lariiiiiiii):

Mulțumesc Frumos ție și altor persoane care au încercat sa mă ajute.

Oricum îmi merge, l- am pus în orezolvarea pentru 8-9 ore și totul merge ca înainte în afară de camera selfie care se mai vede puțin ( 4% ) apa.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cea mai mare greseala a ta a fost ca l-ai aruncat in apa.Astea gramaticale sunt floare la ureche pentru una ca tine.Se repara dar garantia nu suporta ce ai facut tu.Vor gasi apa in ecran.Doar daca platesti reparatia.Of! of! A avut dreptate cine a zic ca femeia si tehnica sunt doua lucruri paralele.

| Mariana123456789010 explică (pentru darrio2007):

Si nu sti cat ar fi o reparatie?

| Mariana123456789010 explică (pentru darrio2007):

Si cat ar costa o reparatie?
Ca telefonul ma falit de tot sad

| darrio2007 a răspuns (pentru Mariana123456789010):

Nu stiu sa-ti spun exact.100-120 lei. Poate mai mult.

| Otto2014 a răspuns:

Mergi la reparatii.