| Ilidan a întrebat:

am o problema grava... am un Allview p5 life iar ieri cand sa ma asez pe scaun (telefonul fiind in buzunar ) mi sa crapat ecranul touch cu totul. problema este ca nu raspunde nici partea de jos adica cea cu butoanele led nu raspunde apsolut de loc la nici o comanda! ce sa fac? ecranul nu este spart bucatele ci arataa ca niste taieturi de cutit mai degraba. asa ca va rog sa-mi spuneti daca stiti care este problema si cat mar costa sa il repar! va multumesc,

4 răspunsuri:
| AlexElektro1987 a răspuns:

Este p5 life sau p6 life?

| Ykuzo a răspuns:

Îl duci în service ca să-l repare. Dacă preţul telefonului este estimat undeva la 500 de lei, bănuiesc că schimbarea display-ului / touch-ului ar costa undeva la 100 de lei maxim.

| ClimateZone a răspuns:

Daca asculti mesajele celor de mai sus cu 100 lei cu aberatiile lor ca pun niste preturi de parca le aduc ei in desaga din China. Desfa-l, fa poze la el si trimite la unii care aduc piese din China gen www.inowgsm.ro si poate te ajuta ei.

| Ilidan explică:

Este p5 life... am sunat la depanero sa vad ce spun si ei si frate mi-au spus ca trebuie sa schimbe si touchul si displayul si costa undeva la 350 400 ron WTFF? cum sa coste atat daca telefonul costa undeva la 500 550 ron? spuneti si voi!