| IazuaKing21 a întrebat:

Buna,TPU,am o problema in ceea ce priveste accesarea contului de gmail pe trlefon.Mentionez ca am un Sony Xperia S.Recent a fost nevoie sa ma deloghez de pe contul de gmail iar atunci cand am incercat sa ma reloghez mi-a aparut un mesaj in care mi se comunica faptul ca nu s-a putut realiza o conexiune sigura cu server-ul google si ca e o problema temporara sau telefonul meu nu e pregatit pentru servicii de date.De fiecare data cand dadeam continuare ma redirectiona catre setarile de la wifi unde imi aparea reteaua de wi fi la care sunt conectata.Am incercat sa inchid wi fi ul si sa folosesc traficul de date dar in momentul conectarii imi porneste automat wi fi ul.Nu imi pot accesa astfel nici magazin play, nici youtube.Problema nu este a contului meu de google deoarece pe alte dispozitive merge chiar si pe chrome pe telefonul acesta plus ca daca atunci cand incerc sa introduc alt cont nu merge si chit ca imi fac altul orice username as pune imi spune ca nu e disponibil.

1 răspuns:
| RaaTool a răspuns:

Salut, intra in Setari>Aplicatii>Magzain Play>Goliti memoria cache apoi Stergeti datele> Restart.