| simplegirl2 a întrebat:

Am o problema la iphone 6:e spart display-ul iar pe partea stanga e ecranul cu dungi colorate si nu mai merge sa apas pe el (sa faca contact). Acum eu am cod la iphone si nici nu mai pot sa il pun deoarece 1 cifrA este exact pe partea deterioratasad.O data am reusit sa pun codul dar foarte greu am reusit.Nici cu amprenta nu mai pot pune pentru ca prima data trebuie sa pun codul.Deaorece am incercat de prea multe ori mi-a aparut conectare la iTunes.Ce pot face si cam cat ar costa reparatia aproximativ?
Multumesc ca ati citit si vreau niste raspunsuri daca ati fost in situataia mea sau daca stiti?

Răspuns Câştigător
| Alexand3ru1 a răspuns:

Se face in felul urmator.
Descarci itunes pe calculator(in caz ca nu-l ai instalat).Ti apasat de butonul home si power al telefonului il conectezi la itunes si dai resetarea hardware.
Partea proasta ca daca nu ai pozele si nr salvate in I-cloud, se pierde tot din telefon.
Multa bafta!

7 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Te conectezi de pe calculator la iTunes și deblochezi de acolo accesul la telefon, apoi îl duci la reparat. Nu știu însă cât costă, dar fiind un produs Apple, sigur nu e ieftin!

| simplegirl2 explică (pentru mihai69):

Pai am incercat si de e pc dar tot apare conectare la iTunes..si faza e ca e si deteriorat un sfert din disply-ul telefonul; ui si nu prea pot apasa; uneori actioneaza si singur telefonul :/

| mihai69 a răspuns (pentru simplegirl2):

NU am spus să încerci cu telefonul cnectat la PC - pur și simplu, accesezi saItul și te loghezi. Și apoi umbli pe la setări acolo.

| Evolution a răspuns:

Undeva la 400 de lei cred. Trebuie sa te duci la un gsm in primul rand. Preturile difera, ei iti vor spune ce trebuie sa faci.

| Bogdan70001 a răspuns:

Reparatia cam 300 lei

| SebastianXeno a răspuns:

Dar de unde l-ai luat draga? De la tigani? Asa de spart laughing)Cumpara-ti altul doar ecranul sa-l schimbi costa 600 lei laughing

| simplegirl2 explică (pentru SebastianXeno):

Il am de un an jumatate si e al meu, nu de la tigani laughing