| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU
Am o problema la telefon
Recent am facut un schimb ..am avut alpha si am dat pe un Asus zenfone 2 totul functioneaza perfect.dar nu stiu din ce cauza cand trimit mesaj imi apare ca acest mesaj nu s-a trimis si eu trebuie sa mai apas de 2 ori pe el ca sa se trimita...cateodata se trimite mesajul din prima, iar alteori adica foarte des imi arata ca nu s-a trimis ..si e foarte jenant sa apas pe mereu pe mesaj sa se trimita ce as putea sa fac? Multumesc anticpat.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poate telefonul are probleme la display, touchscrenul posibil sa functioneze greu, sau ar trebui resetat telefonul, dar acest lucru implică pricepere, sa nu se blocheze softul, trebuie dus la un centru reparatii telefoane, le spui si lor problema ta cu telefonul si cu mesajele si vezi ce zic ei, ei se pricep, si i ti vor spune in urma unei verificări a telefonului ce trebuie sa i facă, de unde esti? Mersi.

| Smecher_Nuti_1999 a răspuns:

Uita-te la setari la mesaje, e posibil ca de acolo sa fie problema.