| KM3 a întrebat:

Am o problema legata de incarcarea telefonului. Mi se intampla foarte des(aproape de fiecare data) ca atunci cand bag mufa in telefon ca sa mi se incarce, beculetul de incarcare mi se aprinde, dar telefonul propriu-zis nu se incarca. Trebuie sa nimeresc tot timpul o anumita pozitie ca sa mi se poata incarca. Si cand reusesc, daca se intampla sa misc putin cablul sau telefonul de la loc, gata, nu se mai incarca. De ce? (mentionez ca am mai schimbat un incarcator pana acum din acelasi motiv)

1 răspuns:
| untu a răspuns:

Problema trebuie sa fie de la telefon undeva jos la baza unde se incarcain in interior sunt niste fire foarte subtirii care este posibil sa fie deteriorate sau rupte dataorate unui accident (telefon cazut accidental pe jos, trantitul sau aruncatul telefonului) Deci sunt componetele telefonului sunt mici sau foarte mici si fragile! Ar trebui sa aveti cat mai multa grija!