| Sebastian_Dascalu_1998 a întrebat:

am o problema,un baiat mi-a dat telefonul lui imprumut si in telefon avea o cartela digi, el avea parola la telefon si a zis ca ii 0000, mie mi-a dat sa pun pinu la cartela si am pus 0000 de 3 ori acum cere codu puk, de unde pot afla codul puk la o cartela digi? Acord funda celui.mai bun raspuns

5 răspunsuri:
| Gunoi a răspuns:

Pai suni la *100# de pe alt telefon si dai la cod puk si scrii numarul de telefon si primesti codul

| Gunoi a răspuns:

Sună de pe un alt telefon la *100# te duci la secțiunea puk și introduci numărul de telefon.

| AKARA0 a răspuns:

Suna la *100# si baga numarul acolo

| Sebastian_Dascalu_1998 explică:

Cartela ii cumparata din Spania, si cartonu ala nu il mai are

| Sebastian_Dascalu_1998 explică:

Cartela a fost lu a ta din Spania, si am incercat dar nu merge