| asdbasuib a întrebat:

Buna, TPU! Am oarecum o problema, mi-am cumparat o cartela Vodafone cu numar de 5€ credit, iar cand mi-am bagat cartela in telefon, imi arata ca am 0€ credit. Nu am sunat, nu am dat mesaj, nu am facut absolut nimic cu aceasta cartela, stie cineva cum pot activa sau face ceva? Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

La activarea unei cartele noi cu numar, care are si credit pe ea, Vodafone iti transforma acel credit intr-o optiunie activa.
Chiar si asa, daca nu ai consumat din minute sau beneficiile oferite, ar trebui sa ai posibilitatea sa renunti la optiunea activa si sa iti dea creditul inapoi (5 euro).

"Oferta promoțională de 5 euro credit ți se va activa automat. Dacă nu vrei să o păstrezi, trimite în 24 de ore de la activare un SMS gratuit la numărul 579, cu textul CREDIT înainte de a folosi beneficiile. Automat, îți vom returna creditul consumat la activarea ofertei."
https://www.vodafone.ro/....../index.htm

| AdelinaC a răspuns:

Te duci la un centru Vodafone si in cazul in care e o problema de la cartela ti se va da alta fara sa platesti. Daca s-a activat vreo optiune asta e...

| Aube a răspuns:

Probabil s-a actionat optiunea standard. Ai fost atent(a) la mesaje, la activarea cartelei?

| Ravenous a răspuns:

Apeleaza *123# si vezi sa nu cumva sa se fi activat o optiune standard de 5€. De regula cartelele de Vodafone asa procedeaza.

| tanasevlad91 a răspuns:

Sa activat optiunea anterioara automat, fara aprobarea ta, asa am facut si eu, si am inteles doar dupa ce am dezactivat optiunea ( pierzand cei 5 euro) cauta sa primesti beneficiile, la *123*1# sau ce numar au si o sa vezi acolo ca cei 5 euro sunt convertiti in oferta, bafta