| MaSt3rUl a întrebat:

Am plecat de acasa la un prieten si mi-a luat sora telefonul si mi la blocat incercand sa ghiceasca parola -_- si imi cere email-ul si pass de la contul google si eu le-am bagat dar zice ca sunt incorecte si am incercat si pe calculator sa ma conectez pe contul google si a mers! De ce nu merge sa imi deblochez telefonul?

Răspuns Câştigător
| Sasory a răspuns:

Nu mai si ce sa-i faci ..asa am facut si eu ...trebuie sa-l resetezi... Uite niste pasi :
1. Pune telefonul la incarcat (vei avea nevoie de multa baterie)

2. Tine apasat pe Volum up(daca nu merge incearca cu Volum down) in timp ce tii apasat pe butonul de pornire.

3. Se va aprinde si vei vedea un logo de la android. Asteapta putin, dupa care apasa pe butonul de meniu.

4. Iti va aparea un meniu, selectam: „reboot phone" „reset factory settings" sau unele apropiate acestora.

5.Confirmam apasand cu ajutorulVolumului yes ( in jos sau in sus).

| MaSt3rUl explică (pentru Sasory):

Da da am o problema nu pot sa il resetez nu pot sa confirm cand apas pe tasta home imi apare si imi dispare scrisul sad

3 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

Ca sa poti baga contul trebuia sa ai netul pornit, sau wi-fi, altfel nu merge