| miha136 a întrebat:

Am primit un mesaj ciudat de la 1242 cu un numar care imi cerea wapp iar apoi a aparut numarul si in lista de contacte al telefonului. Stie cineva ce e?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca esti pe Telekom este de la ei un numar de servicii: 1242 cu taxa 0, 05 si scrie asa "SMS comanda servicii de continut".
Nu stiu ce-i aia dar numerele scurte au acesta destinatie si te poate costa de-ti sar ochii. Evita-l sau eventual blocheaza-l.

| OnuOnulică a răspuns:

Cel mai probabil e mesaj de la firmă de telefonie.