| Iulian2507 a întrebat:

Am primit un telefon Vodafone smart 6 speed si uneori (destul de des) nu pot descarca jocuri sau actualiza desi am memorie libera suficienta iar atunci cand intru pe aplicatia fb nu se incarca. Imi arata aceleasi chestii mereu si imi spunde ca nu se poate realiza conectarea. Internetul merge bine pe pc si am semnal full pe telefon si routerul in camera mea. Solutii ceva?

Răspuns Câştigător
| BackAgain a răspuns:

Nu stiu cauza, dar internetul functioneaza 'minunat' de ceva vreme. Problema nu e doar la tine. Am patit si eu (si pe telefon si pe tableta) si cativa prieteni aceeasi chestie cu netul. Ar trebui sa fie ceva de la Voda, altfel nu-mi explic. Cat despre descarcare/actualizare, ar putea sa fie tot din cauza netului - nu ramane conectat sufiecient timp pentru a se realiza descarcarea/actualizarea completa. Sfatul meu e sa mergi la ei sa vezi care-i treaba cu netul si dupa sa incerci din nou sa descarci/actualizezi jocurile respective. Apropo de descarcat, verifica intai daca jocurile sunt compatibile cu sistemul de operare.