| ValentinLOST a întrebat:

Am reinstalat de curand windows 7 si am o problema. La restart pur si simplu nu se mai incarca windows-ul, nu mai pot intra pe dekstop...Imi puteti spune care ar fi problema?

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Rade toate partitiile de pe disk, inclusiv cea ascunsa de 100 MB pe care si-o face Windows 7 la instalare, apoi partitioneaza din nou si instaleaza Windows 7.

| Ax3LdeV a răspuns:

Care e eroarea la boot?

| VyrusEleven a răspuns:

Problema este cel mai probabil ca nu a reusit instalarea windows-ului, sau din oarecare motiv, au aparut erori neasteptate.
Solutie:
Intro-du din nou cd-ul cu windows (acelasi pe care l-ai instalat) si selecteaza optiunea Repair current instalation. Daca versiunea ta de windows nu iti prezinta aceasta optiune, atunci va trebui sa refaci instalarea. (foarte putin probabil sa nu ai optiune de repair). Sper ca raspunsul meu sa te ajute. Bafta

| JonyCraete78 a răspuns:

Reseteaza. Biosu....Scaneaza, Win. 7 antivirus. bun. si varianta 3. Reinstal win.7