| lolicica1111 a întrebat:

am scapat si eu din gerseala telefonul in apa, am scos bateria l-am sters etc si nu mi se mai aprinde telefonul...
e un Alcatel ot 991 si mai mentionez ca baterie era incarcata full

Răspuns Câştigător
| costyflamebossulbossilor34 a răspuns:

Ar exista 2 solutii in cazul asta:
1.Usuca-l foarte bine desfa-l daca ai posibilitatea si usaca-i toate componentele. Daca tot nu merge probabil ca ar trebui sa mergi cu el la un specialis sa vada ce are
2.Rezistent la apa nu inseaman ca dupa c l-ai bagat in apa mai sta aprins 1 minut telefoanele calumea rezistente la apa ar trebui "sa dea coltu" dupa cel putin 7-10(depinde de telefon) minute de stat in apa.

2 răspunsuri:
| Scremer a răspuns:

Pai odata ce l-ai scapat in apa salut taica big grin

| lolicica1111 explică:

Pai se presupune ca este rezistent la apa. alte opinii?