| valentin1915 a întrebat:

Am scapat si eu telefonul in apa dar pentru o fractiune de secunda. Imediat ce l-a luat i-am scos pe loc bateria la lasat circa 10 min la soare si l-am aprins dupa ce la aprin a inceput sa-mi fac fite imi aparea ca sunt conectate casti le la telefon dupa un timp touchul a luat-o orazna la inchis dupa ce l-am aprins nu au mai apatr castile doar touchul facea figuri l-am stins din nou si am vrut sal aprind din nou si nu s-a mai aprins de loc ce sa fac var rog ajutati-ma (tin sa mentionez ca telefonul nu a stat in apa nici 10 sec )

Răspuns Câştigător
| edysimion a răspuns:

Baga-l 3-4 zile intr-un bol cu orez, dar pe bucati:bateria, carcasa spate si telefonul(P.S. orezul absoarbe apa)

2 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Pentru a functiona normal telefonul dupa ce ti-a cazut in apa trebuie sa-l lasi la uscat cateva zile apoi sa-l duci la service.

| StormRider a răspuns:

Nu stiu ce sa zic...du-l la un service si vezi acolo nu cred ca te va costa ff mult