| anonim_4396 a întrebat:

Am şi eu două mici probleme cu telefonul. Mi-am cumpărat de curând un telefon nou, însă nu ştiu din ce cauză nu merge sa trimit mesaje (îmi spune că mesajul nu a fost trimis) şi nici să intru pe internet chiar dacă am MB (îmi spune că am pierdut acoperirea reţelei). Mulţumesc.

Răspuns Câştigător
| emi1998 a răspuns:

Verifică totuși numărul de la centrul de mesaje. Dacă nu începe așa +40722... înseamnă că de acolo e problema, cât despre net vezi să ai traficul de date activ.

| Iulia1106 a răspuns (pentru emi1998):

Numarul de la centrul de mesaje este corect. Multumesc mult de ajutor.

| emi1998 a răspuns (pentru Iulia1106):

Cu plăcere!

7 răspunsuri:
| Flynn2001 a răspuns:

De duci la un magazin Orange sau in reteaua in care esti. Acolo se rezolva.

| danyshatAT a răspuns:

Nu ai adresa de centru la mesaje suni la operator si o ceri cat despre internet nu ai configurat setarile tot asa intrebi la operator daca ai un telefon cu sistem de operare android e mai complicat happy o zi bunahappy

| emi1998 a răspuns:

Am avut aceeași problemă până azi și eu.Depinde de unde ai luat telefonul.De exemplu dacă l-ai luat la liber de la Vodafone și pui în el cartelă de Orange trebuie să schimbi centru de mesagerie vocală în cel specific rețelei.Ce cartelă ai?

| Iulia1106 a răspuns (pentru emi1998):

Am avut cartela de Vodafone si acum mi-am facut abonament, insa am pastrat numarul de pe cartela. Nu cred ca are vreo legatura.

| FlorinutaaA95 a răspuns:

Trebuie sa te duci la magazinul de la care la-i cumparat.big grin