| StefiD a întrebat:

am si eu o intrebare. Am un Samsung galaxy chat si nu stiu cum sa pun ce melodie vreau eu la mesaje..inafara de alea din telefon. cum fac?

4 răspunsuri:
| Anca2999 a răspuns:

Pai iti descarci ce melodie vrei de pe net.o scoti in telefon si apoi din setari intrii la sunete pentru a modifica soneria si cauti in cardul de memorie. unde stii ca se coboara melodiile din pc/laptop pe telefon

| panther2007 a răspuns (pentru Anca2999):

Surprize surprize insa nu merge asa cum spui tu, Android-ul nu este precum syimbian si nici precum windows phone, pentru a putea sa isi seteze o alta melodie ca ton mesagerie sau ton apel, tot ce trebuie sa faca e sa intre in music player de acolo isi alege o melodie ce o seteaza ca si ton de apel si automat o poate pune ca si ton mesaje

| EMike a răspuns:

Dupa ce ai descarcat ce melodii iti doresti, mergi la sunet si faci urmatorii pasi : Optiuni > Set as > Mesage Tone. Succes

| alexxis0712 a răspuns:

Copiezi din card in telefon si apoi setare la mesaj