| crysty1067 a întrebat:

am si eu o intrebare.Ce parere aveti de telefonul Doogee S60, merita sa-l cumpar?

Răspuns Câştigător
| TheRealFantasy a răspuns:

Depinde pentru ce vrei sa il folosesti, e evident un telefon rugged, daca nu vrei unul rezistent neaparat ar fi o alegere proasta, avand un corp din aluminiu si policarbonat si o baterie mare, va fi greoi si solid.
Pare rezistent, are specificatii bune, are ram si memorie interna foarte bune, un procesor bun, gpu bun, loudspeaker, etc. etc.

Camera e mediocra, la foto/video e slabut rau, chiar daca scrie 21 MP pe camera de pe spate, cu aperture 2.2 si ISO mic nu o sa iasa poze geniale, doar decente cu o iluminare ok.
Functia de walkie-talkie si SIM slot-ul accesibil doar cu o surubelnita il face si mai rugged, daca nu lucrezi prin constructii sau ai un motiv similar, si il vrei doar asa de zi cu zi ca esti paranoia o sa fie destul de ciudatel, dar ca rugged phone pare foarte bun.
O alta problema pe care am vazut-o la telefoanele astea cu preturi mici si ram-memorie interna-procesor foarte bune e ca au un Android actualizat nimic de spus aici dar cu un skin teribil de prost optimizat. Va rula ok, decent dar nu va fi la fel de rapid ca un telefon de-asta flagship, "de fite", deci iti sugerez daca vei cumpara telefonul sa ii iei un launcher precum Nova Launcher sau Go Launcher, sa ii pui din setari animatiile si efectele la minim si tot cat mai smooth si va rula chiar bine.
La 1500-1600 lei cat e pe eMAG sau ihunt merita ca si telefon rugged.

| crysty1067 explică (pentru TheRealFantasy):

Lucrez in santier, chiar daca lucrez cu parchet..si il vreau sa am si asa de zi cu zi..chiar daca mai am unul, dar ala imi pare destul de bun dintre toate telefoanele..Am vazut si la Cat, dar mai mult platesti firma.

| TheRealFantasy a răspuns (pentru crysty1067):

Yep, majoritatea telefoanelor CAT sunt mediocre, alea cu taste le faceau misto acum ceva timp.

https://www.emag.ro/......DSV49NBBM/

Asta e similar cu acel Doogee S60, doar ca putin mai scump si pe la aceleasi performante, daca nu chiar mai slab. Nici Doogee nu mai fac ce faceau acum ceva timp.

Pana si Ulefone au inceput sa faca telefoane de-astea. In schimb nu i-as recomanda ca firma la tot, din nou apare problema soft-ului stabil dar putin laguit.

https://www.emag.ro/......DSWTVDBBM/

5 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Daca lucrezi pe santier da.

| DoctorWh0 a răspuns:

Pare destul de bun, si cred ca daca il scapi pe o masuta de cafea din sticla se sparge masa... Acum depinde de preferinte. Totusi, sa stii ca nu va fi prea subitre

| razvan283756 a răspuns:

Telefonul ruleaza super bine si are destul spatiu, daca esti pasionat de gaming pe telefon. Se merita