| alexandra1399 a întrebat:

Buna TPU am si eu o problema...Am un tel nou Samsung E1200 nedecodat este in spaniola dar asta conteaza mai putin..de azi de dimineata nu mai merge cartela, imi tot spune sa introduc cartela in tel desi cartela este in telefon.....credeti ca ma puteti ajuta cu ceva?
Multumesc!
DAU FUNDA! :* ♥

Răspuns Câştigător
| Gsm_Ovidiu_1987 a răspuns:

Sunt 2 posibile probleme.
1.Este posibil sa se fi oxidat contactii la telefon sau de la cartela.Trebuie curatati cu ceva abraziv fin.
2. Daca este veche carte este posibil sa se fi demagnezitat.Incearca cartela pe alt telefon. Daca nu merge nici asa atunci sigur asta e problema. Daca este abonament se schimba gratis la reprezentanta daca este prepay contra-cost.(10-15 lei)
Pentru alte nelamuriri si probleme ma poti gasi si pe FB, Ovidiu GSM.
O seara buna!

1 răspuns:
| mariuscrazy09 a răspuns:

Buna cel mai bun sfat al meu este sa mergi la un specialist in telefone si til va decoda si automat iti va merge si cartela